Warning: A non-numeric value encountered in /zamek/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line 484

Warning: A non-numeric value encountered in /zamek/plugins/system/helix3/core/helix3.php on line 484

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /zamek/plugins/system/helix3/core/classes/menu.php on line 85

Rodzinny Rajd Rowerowy im. T. Krawczyka

Organizowany od 2000 r. Od drugiej edycji w 2001r. Rodzinny Rajd Rowerowy nosi imię Tadeusza Krawczyka, reprezentanta Polski w kolarstwie szosowym, niestrudzonego popularyzatora kolarstwa i turystyki rowerowej. Tadeusz Krawczyk przez wiele lat osiągał sukcesy w wyścigach krajowych i międzynarodowych, a następnie z dużym powodzeniem zajmował się promowaniem sportów rowerowych wśród sochaczewskiej młodzieży. O bezinteresowności pana Tadeusza przekonaliśmy się w 2000 roku, kiedy aktywnie włączył się w organizację I Rodzinnego Rajdu Rowerowego po Powiecie Sochaczewskim. Niestety, Tadeusz Krawczyk zmarł 5 listopada 2000 roku. Jednak idea bezinteresownej pomocy bliźnim jest żywa wśród najbliższych pana Tadeusza: żona Anna Krawczyk każdego roku funduje dla uczestników Rajdu cenne upominki, a serwis techniczny na trasie zapewnia zięć Andrzej Ząbczyński. Przed rozpoczęciem każdego rajdu organizatorzy, uczestnicy i rodzina zmarłego składają kwiaty i zapalają znicze na grobie Tadeusza Krawczyka.

Celem Rajdu jest popularyzacja aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, upowszechnianie rodzinnej turystyki rowerowej, promowanie idei ochrony środowiska. Ważną rolę odgrywa promocja walorów turystycznych naszego powiatu. Każdego roku w imprezie biorą udział całe rodziny z Warszawy, Legionowa, Łowicza, Skierniewic, Żyrardowa, Domaniewic, Siedlec. Zakończeniem imprezy jest wspólne ognisko. Każdy z uczestników otrzymuje pamiątkowy certyfikat udziału w Rajdzie, na podstawie którego bierze udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME